0
(0)

بازی بورا چیست؟

بازی بورا یک بازی با ترفند بسیار منحصر به فرد است و مانند بازی پوکر با کارت انجام میشود.که در آن بازیکنان می توانند چندین کارت را به طور همزمان بازی کنند، تا زمانی که همه کارت ها در یک لباس باشند.
شاید دوست داشته باشید بدانید که Bura یک بازی محبوب در بین زندانیان سابق روسی است. این بازی معمولا با 2 تا 6 بازیکن انجام می شود و از عرشه 36 کارتی استفاده می شود. هدف بازی این است که بازیکنان 31 امتیاز یا بیشتر کسب کنند.و همچنین این بازی در سایت های شرط بندی نیز وجود دارد.

ثبت نام و دریافت بونوس

آموزش بازی بورا

آموزش بازی بورا

بسیاری از مردم می خواهند یاد بگیرند که چگونه بازی بورا  یک بازی ورق مافیای روسی را یاد بگیرند. در اینجا، اگر بیش از دو بازیکن درگیر هستند، بازی بورا باید در جهت عقربه های ساعت انجام شود و بازیکن سمت چپ فروشنده، رهبر ترفند اول است. اما اگر تعداد بازیکنان دو نفر باشد، غیر فروشنده رهبر ترفند اول خواهد بود. یک بازیکن در بازی می تواند 1، 2 یا 3 کارت از یک لباس را با هم به بازی بیاورد. سایر بازیکنان باید به همان تعداد کارت بازی کنند. بازیکنان دگیر می توانند با هر کارتی که می خواهند بازی کنند.
بازیکنان می توانند کارت های با کارت های بالاتر از همان لباس را از بین ببرند. به یاد داشته باشید که هیچ کارت تصمیمی با هیچ تصمیمی شکست نمی خورد. بازی بورا تا زمانی ادامه می یابد که یک بازیکن در ترفند خود 31 امتیاز یا بیشتر کسب کند. اگر هیچ بازیکنی به امتیاز 31 نرسد، برنده ای وجود ندارد و همان فروشنده دوباره معامله می کند.

این بازی چه قوانینی دارد؟

هر بازی با ورق یک سری قوانین خاص و منحصر به فرد دارد که بازیکنان بازی بورا  با دانستن این قوانین می توانند شانس برنده شدن خود را افزایش دهند. قانون اصلی این بازی این است که اگر بازیکنان برای بیشترین ترفند برد مساوی باشند، تراشه هایی که در مرحله بعدی بازی بورا  در وسط جدول باقی می مانند و بازیکنانی که بیشترین ترفندها را برده اند و هیچ کدام را پرداخت نمی کنند. او تاکید کرد که در دور بعد مخالفت می کند

تعداد نفرات لازم برای انجام این بازی چند نفر است؟

در حال حاضر این بازی بورا  به یکی از بازی های محبوب و محبوب در بین دوستداران بازی های ورق تبدیل شده است. لازم به ذکر است که برای انجام این بازی به ۲ تا ۶ نفر نیاز است. این روزها این بازی بورا به دلیل داشتن سبک و قواعد منحصر به فرد و خاص مورد توجه بسیاری از دوستداران بازی های ورق قرار گرفته است.

بازی بورا برای موبایل هم وجود دارد؟

یکی از رایج ترین سوالات افرادی که علاقه مند به بازی بورا هستند این است که آیا این بازی بورا  برای تلفن های همراه موجود است یا خیر. در این زمینه بهتر است بدانید که نرم افزار این بازی هنوز برای گوشی های موبایل ساخته نشده است، اما همچنان گفته می شود چند مهندس حرفه ای در حال توسعه نرم افزار این بازی هستند و پس از تکمیل ساخت نرم افزار خواهد بود. . این بازی در وب سایت ناشر منتشر شده است.

ثبت نام و دریافت بونوس

محتویات بازی بورا چیست؟

محتویات بازی بورا چیست

اگر می خواهید بازی  بورا را با دوستان یا سایر اعضای خانواده انجام دهید، بهتر است بدانید که این بازی ورق تنها با استفاده از 36 کارت انجام می شود.

نحوه انجام بازی

روند اجرای بازی بورا  به طور کلی همان است که در بالا توضیح داده شد. بازیکن سمت چپ فروشنده اولین ترفند را رهبری می کند. برنده هر ترفند نیز رهبر ترفند بعدی است. مگر اینکه بازیکن دیگری با اعلام یک ترکیب 4 کارتی خاص ادعای برتری کند (به زیر مراجعه کنید). هیچ تعهدی برای پیروی وجود ندارد و کارت را می توان در هر ترفندی بازی کرد.

هنگام حرکت دادن یک ترفند، بازیکنان می توانند یک، دو، سه یا چهار کارت را حرکت دهند. با توجه به اینکه کارت های پیشرو همگی یکسان هستند. بازیکن بعدی می تواند با ضربه زدن روی هر کارت دو یا چند کارت بزند. کارت هایی که برای بازی استفاده می شود همه یکسان نیستند. به عنوان مثال، در یک لباس قلب، یک بازیکن می تواند آس از قلب، پادشاه قلب، پادشاه قلب، شوالیه قلب، و بازیکن دیگر می تواند آن را با هشت قلب، شش قلب و پادشاه قلب ضرب و شتم. بازیکن بعدی می تواند آن را با شش بیل، هفت قلب، ده چماق بشکند. شش ترکیب بیل بالا را می توان به عنوان کارت وحشی استفاده کرد. بنابراین با هر مجموعه ای از کارت های یک کت و شلوار ترکیب می شود (مثلاً ده الماس، پادشاه الماس، شش بیل) که شکست ناپذیر می شود.

در این نسخه از بازی تمامی کارت ها و ترکیب های غیر برنده رو به بالا بازی می شود. کارت‌ها فقط زمانی به صورت روبه‌رو بازی می‌شوند که بالاترین کارت یا ترکیبی را که تاکنون بازی کرده‌اند را شکست دهند.

پس از هر ترفند، بازیکن یک کارت از شمع دریافت می کند. این کار از ترفند دریافتی شروع می شود و در جهت عقربه های ساعت ادامه می یابد. تا زمانی که همه چهار کارت دیگر داشته باشند یا عرشه تمام شود. کارت علامت عدالت به عنوان آخرین کارت عرشه در نظر گرفته می شود. هنگامی که توده خالی است، بازی بدون قرعه کشی ادامه می یابد تا زمانی که همه کارت ها بازی شوند.

دو نوع ترکیب کارت وجود دارد که منجر به ترفند بعدی دارنده می شود. حتی اگر آن بازیکن ترفند قبلی را نبرد:

مسکوا (مسکو)

یک دست از چهار کارت که تماماً از آس و ده ها تشکیل شده است. یک دست می تواند شامل شش بیل باشد (به عنوان جایگزین 10) و باید حداقل یک آس واقعی داشته باشد. بنابراین برای مثال آس، آس، آس، آس و 10،10،10، آس و شش، 10، 10، آس بیل همه گزینه های قابل قبولی هستند. اما 10، 10، 10، 10 و 10، 10، 10، شش بیل غیر قابل قبول است.

مولودکا

چهار کارت از یک خال (نه لزوما خال حکم)، یا سه کارت از یک خال با شش پیک.
بازیکنی با هر یک از این ترکیب ها ممکن است پس از کشیدن آنها از پشته اعلام کند. حتی اگر معمولاً نوبت رهبری او نیست. مسکو نسبت به مولودکا اولویت دارد. اگر دو بازیکن ترکیب یکسانی داشته باشند، بازیکنی که نوبت اول است اولویت دارد و رهبر ترفند است.

نحوه امتیاز دهی

بازی بورا بر روی امتیاز از کارت و پنالتی انجام می شود. در پایان بازی، بازیکنان یا تیم ها امتیازات کارت را در ترفندهای خود جمع می کنند. مجموع باید 120 باشد. بازیکن یا تیمی که بیشترین امتیاز را داشته باشد 0 امتیاز دریافت می کند.

در یک بازی دو نفره یا چهار نفره، بازیکن یا تیمی که حداقل 31 امتیاز کارت داشته باشد با 2 امتیاز جریمه می شود و اگر 30 امتیاز کارت یا کمتر داشته باشد اما یک ترفند را برد (حتی با 0 امتیاز کارت) دریافت می کند. 4 امتیاز جریمه اگر این تیم ترفندی پیدا نکند 6 امتیاز جریمه می شود. در صورت مساوی 60 بر 60 هر بازیکن یا تیم 2 امتیاز جریمه می شود.

در یک بازی سه نفره، هر بازیکن بازنده امتیاز جریمه به شرح زیر دریافت می کند: 2 امتیاز جریمه اگر 21 امتیاز کارت یا بیشتر داشته باشد. 4 امتیاز پنالتی در صورتی که امتیاز کارت 0-20 باشد و حداقل یک ترفند داشته باشند. بازیکنی که ترفند نداشته باشد 6 امتیاز جریمه دریافت می کند. در صورت تساوی امتیازات کارت، بازیکنان مساوی هر کدام 2 امتیاز جریمه خواهند شد.

بازیکن یا تیمی که امتیازش 12 یا بیشتر باشد بازنده محسوب می شود و از بازی خارج می شود. در یک بازی سه نفره، اگر یک بازیکن حذف شود، سایر بازیکنان امتیاز خود را حفظ می کنند و به بازی ادامه می دهند تا تنها یک نفر برنده شود. آخرین بازیکن یا تیم باقی مانده برنده است.

اگر تمام بازیکنان باقیمانده در یک دست به امتیاز پنالتی 12 یا بیشتر برسند (این فقط در صورت تساوی در امتیازات کارت ممکن است اتفاق بیفتد)، بازیکنی (اگر یکی) بیشترین امتیاز پنالتی را داشته باشد از بازی خارج می‌شود. اگر بیش از یک بازیکن (یا تیم) باقی مانده باشد، معامله کارت دیگری انجام می شود تا زمانی که تنها یک بازیکن باقی بماند.

ثبت نام و دریافت بونوس

انواع نسخه های بازی بورا

انواع نسخه های بازی بورا

برخی از افراد به نحوی بازی می‌کنند که سه آس نیز برنده پات شود (اگر کسی بورا نداشته باشد). سایر بازیکنان اصلا ترکیب سه آس یا مولودکا را به رسمیت نمی‌شناسند.

یک نسخه محبوب، بازی با ورق عرشه است. در این نسخه، لید به ترفند بالاتر است و هر ترکیبی که برای زدن بهترین کمبو در ترفند استفاده شود، معمولاً بالاتر است. تمام کارت ها و ترکیب های غیر برنده باید رو به پایین بازی شوند. جدا از این، بازی پایینی که توسط کارت یا ترکیب مجاز است نیز می تواند برنده شود. لازم به ذکر است که اگر رو به پایین بازی شود قدرت خود را از دست می دهد و نمی تواند برنده باشد. هیچ کس، حتی کسی که این ترفند را برنده شده است، تا زمانی که کسی 31 امتیاز کسب نکرده باشد، این کارت ها را رو به پایین نمی بیند. این یک خطر را برای بازی به ارمغان می آورد. شما دقیقا نمی دانید کدام کارت ها را برده اید. اما برای داشتن شانس اعلام 31 در مقابل حریف باید ریسک کرد.

بورا را می توان با یک دسته 32 کارتی بدون پیاده نیز بازی کرد.

بر اساس برخی توضیحات، بازیکن سمت راست فروشنده، ترفند اول را هدایت می کند و دومی را انجام می دهد.

پایان دادن به بازی

بازی بورا تا زمانی ادامه می یابد که شخصی بازی را متوقف کند و اعلام کند که با ترفندهای خود 31 امتیاز یا بیشتر کسب کرده است. بازیکنان اجازه ندارند هنگام گلزنی به ترفندهایی که گل زده اند نگاه کنند. آنها باید آنچه را که دارند به خاطر بسپارند. پس از ادعا، حقه های بازیکن مدعی آشکار می شود و امتیازات کارت شمارش می شود. اگر این جمله درست باشد، برنده پات را می گیرد و بازیکنان یک گلدان جدید برای دست بعدی می سازند. بازیکنی که به دروغ ادعا می کند 30 امتیاز یا کمتر دارد، باید پات را دو برابر کند. در هر صورت، دست بعدی توسط بازیکنی که مدعی شده است، پرداخت می شود. اگر هیچ کس ادعا کند که کارت ها تمام می شوند، برنده ای وجود ندارد. در این شرایط، کارت ها پخش می شود، همه یک شرط دیگر به پات اضافه می کنند و همان دیلر دوباره معامله می کند.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.